Boris Kirt: abilinnapea mind haiglajuhiks ei teinud

Gert D. Hankewitz 08. märts 2006, 10:16

Eelmise nädalal Lääne-Tallinna keskhaigla uueks juhiks määratud Boris Kirdi sõnul ei aidanud tema hea tuttav abilinnapea Merike Martinsoni teda haigla juhiks.

„Viieliikmelise nõukogu (üksmeelne) otsus ei saa küll kuidagi olla seotud Teie poolt esitatud seostega. Nagu ütles kunagi Sulev Nõmmik, on Eesti niivõrd väike maa, et kõik on omavahel kas tuttavad või sugulased,” kirjutas Kirt eile pärast lehe trükkiminekut e-kirjas.

Kirdi sõnul ei kuulnud ta haiglajuhi konkursist mitte abilinnapea Martinsonilt, vaid luges sellest lehest. Kandideerida otsustas Kirt, sest teda 'ajendas meditsiiniga seonduva probleemistiku käsitlus ajakirjanduses.' Samuti mõjutas tema otsust patsiendikeskse teenindamise puudulikkus.

„Mul on põhjalik erialane ettevalmistus juhtimise, organiseerimise, majanduse ja finantsmajanduse alal - oman Ph.D kraadi majanduse alal; samas ka pikaajalised juhtimistöö kogemused erinevatel juhtimistasanditel ja erinevates organisatsiooni struktuurides,” kirjutas Kirt selgituseks, miks ta haiglajuhi kohale sobib.

Mis puutub tema omandis olevasse Sportmarketi kauplusesse, vastas ta, et tegemist on normaalselt toimiv majandusüksusega ning hetkeline kahjum ei näita firma 'hääbumist'. „Bilansi vahearuanne 2005 aasta lõpust kajastab firma kasumlikkust,” lisas ta.

Loe ka <#Haiglajuhiks valiti abilinnapea hea tuttav=http://www.aripaev.ee/3153/uud_uudidx_315302.html?e=mc2 leht_id=3153>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 19:12
Otsi:

Ava täpsem otsing