PM: Eakate säästud ahvatlevad panku

08. märts 2006, 07:39

Pärast tõsist kampaaniat noorte seas on pangad võtnud sihikule pensionärid ja nende säästud.

Hansapank on eakate klientide ligimeelitamiseks palganud neile ka eakaaslastest tellerid, kirjutab Potimees.

Jõulise avalöögi teeb oma seeniorpaketiga Hansapank. Panga Tallinna Sõle tänava esinduses töötava Eevi Striži sõnul suudavad üheealised üksteisele paremini nõu anda ja temal tööst puudust ei tule.

«Nooremad ei pruugi neile kõike arusaadavalt selgitada, aga meie saame omavahel kõik asjad aetud,» kinnitas ta. «Huvilisi jagub küll.»

Spetsiaalselt eakatele loodud seeniorpaketis sisaldub mitmeid soodustusi nii Hansapangas kui ka panga koostööpartnerite juures ja sellega saavad liituda kõik üle 60aastased. Suurim uudis paketis on see, et laenuvõtmist võimaldatakse nüüd kuni 75aastastele inimestele, varem oli vanusepiir kümme aastat madalam.

Hansapanga jaepanganduse direktori Margus Ringi sõnul ei ole panga eesmärk seeniorpaketiga suurt kasumit teenida, kuid päris miinust see siiski ka toota ei tohi ning seetõttu spetsiaalseid intressimääri eakatele ei kehtestata.

«Laenuintress kujuneb ikkagi sõltuvalt selle riskiastmest ning hoiuseintressid määravad üldised rahaturu intressitasemed,» põhjendas Rink.

Ühelgi teisel kommertspangal spetsiaalset pensionäride paketti ei ole, kuid eakatele suunatud teenuseid siiski.

Ita Everi näoga reklaamib oma teenuseid näiteks SEB Eesti Ühispank, mille jaepanganduse asedirektori Riho Undi sõnul kehtib neil eakatele soodsam hinnakiri ning aeg-ajalt korraldatakse neile suunatud kampaaniaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing