Vaindloo reostuse likvideerimiseks moodustati töörühm

Liis Kängsepp 08. märts 2006, 15:16

Piirivalve, veeteede ameti, keskkonnainspektsiooni ja mereinstituudi kohtumisel otsustati moodustada töörühm, selgitamaks, kuidas reostust likvideerida.

Töörühm hakkab tegelema ka uute reostuskollete ennetamisega. Töörühma asub juhtima piirivalveameti reostustõrje jaoskonna ülem v-ltn Silver Vahtra, rühma kuuluvad ka keskkonnainspektsiooni peadirektori asetäitja Heiki Nurmsalu ja mereinstituudi direktor prof. Jüri Elken. Veeteede amet määrab oma esindaja töörühma tänase päeva jooksul.

Eile laeva hukkumiskoha lähistel lidarsüsteemiga seirelendu teostanud meeskonna hinnangul ei esinenud laeva hukkumise kohas olulist naftasaastet, kuid avastati mõningaid naftasaaste laike veepinnal ja jääl. Reostuskogus on alla 500 liitri läbitöötatud masinaõli. Lidarisüsteemist saadud teave edastati keskkonnainspektsioonile, päästeametile ja siseministeeriumile.

Hetkel on sündmuskohale jõudnud Eesti piirivalvelaev Valvas, kes teostab piirkonnas visuaalset vaatlust kaardistamaks jääolusid ja avastamaks võimalikke uusi reostuskoldeid. Valvas jääb sündmuskohale operatsiooni koordinaatoriks. Täna kell 15.00 on plaanis saata piirivalvekopteriga Valvase pardale keskkonnainspektorid, kes alustavad sündmuskohal reostusproovide võtmist.

Saamaks ülevaade võimalikest muutustest sündmuskohal, plaanib piirivalve kuni jääolude paranemiseni teostada laeva huku piirkonnas tihendatud seiret koostöös Soome piirivalvega. Täna seiras avastatud reostuse piirkonda Soome piirivalvelennuk, kes avastas piirkonnas uusi väiksemaid reostuslaike.

Seirelendude käigus avastatud reostuskoldeid uuritakse regulaarselt ka lidarsüsteemiga, selgitamaks välja reostuse kogus ja tüüp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing