Isamaaliit algatas riigikogus Eesti Arengufondi eelnõu

Liis Kängsepp 08. märts 2006, 15:26

Isamaaliit andis riigikogule üle Eesti Arengufondi seaduse eelnõu, et luua Eesti innovaatilist arengut kiirendav sõltumatu rahvuslik sihtkapital.

Koalitsioon on seni Isamaaliidu sarnase algatuse Riigikogus tagasi lükanud ja lubanud algatada ise uue ja parema. Kahjuks ei ole valitsus sisevastuolude tõttu suutnud kinni pidada ühestki tähtajast ja tänaseks Eesti Arengufondi loomist algatada, kirjutab Isamaaliit pressiteates.

Seetõttu on Isamaaliit omapoolset seadusalgatust veelgi täiustanud ja loodab Riigikogu enamuse toetusele.

„Meie algatus peaks Eestile olulise protsessi kännu tagant välja aitama, mis aitab valitsusel edasi minna ja loodetavasti Riigikogu enamusel arengufondi seaduse varsti vastu võtta,” ütles Riigikogu ees eelnõu üle andnud Isamaaliidu esimees Tõnis Lukas.

Arengufondi eesmärgiks on Eesti ülemineku soodustamine teadmistepõhisele majandusele. Lukas lisas, et Arengufond ei tohi olla pelgalt riskikapitalifond, nagu nägid ette majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi senised kavad. „See peab olema tõeline arengut käivitav ja tulevikuideid ära tundev fond.”

Eesti teadlaste ja innovaatiliste ettevõtjate ning tipptasemel tööjõu tööviljad tuleb rakendada ühiskonna arenguks. Inimestele tähendab see uute kõrgepalgaliste töökohtade loomist ning heaolu tõusu.

Esimese investeeringuna näeb Isamaaliit ette, et fondi põhikapital moodustub Eesti Telekom riigile kuuluvatest aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing