Savisaar tahab ehitada uue jäämurdja

09. märts 2006, 13:59

Täna teeb majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar valitsuskabinetile ettepaneku alustada uue jäämurdja ehitamist.

Selleks on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium välja töötanud jäämurdmise arengukava aastateks 2006-2013.

“Eestil on hetkel Soome lahel töötamiseks ainult üks jäämurdja, mis on 43 aastat vana. Jäämurdja elueaks loetakse aga kuni 40 aastat”,” märkis majandusministeeriumi transpordi ja transiidi teenindamise asekantsler Nathan Tõnnisson. Tema sõnul parandaks uus õlitõrjevahenditega varustatud jäämurdja märgatavalt ka Eesti merereostuse likvideerimise võimet.

Arengukava aluseks on Soome ja Rootsi jäämurdmisekspertide poolt Phare projketi raames loodud “Icebreaking Concept to Estonia” (“Jäämurdmiskontseptsioon Eestile”) ning kava on kooskõlastatud keskkonnaministeeriumi, siseministeeriumi ja rahandusministeeriumiga, kes tegi selle täiendamiseks ka omapoolseid ettepanekuid.

Jäämurdmise arengukava eesmärk on luua kaasaegne jäämurdesüsteem, et osutada Eesti sadamaid külastavatele laevadele kvaliteetset, ohutut ja efektiivset jäämurdeteenust. Kõnealuse arengukava ellurakendamine aitab tagada Eesti sadamate aastaringse avatuse ja konkurentsivõime. Samuti paraneb ka Eesti õlitõrje suutlikkus, sest kavas planeeritav uus mitmeotstarbelin jäämurdja on varustatud ka õlitõrjevahenditega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing