PM: Savisaare erakonda toetab veerand kõigist valijatest

09. märts 2006, 07:41

Valimised võitis ülekaalukalt Keskerakond, Reformierakond saavutas teise koha – nii kõlaks Emori värsket uuringut arvestades uudis Riigikogu valimistest.

Kauaaegne rahva lemmikpartei Keskerakond on oma populaarsust veebruarikuu küsitlust arvestades veelgi kasvatanud ning kui homme valitaks Riigikogu, annaks Savisaare parteile oma hääle veerand valijatest. Neile järgneb 13 toetusprotsendiga Reformierakond. Kõige viimaseks on jäänud viie protsendiga kolmas võimuerakond Rahvaliit, kirjutab Postimees.

TSN Emori sotsioloog Jaanika Hämmal tõdes, et veebruarikuised erakondade toetusreitingud näitavad eelkõige seda, et väiksema toetusega erakondade toetajad on suhteliselt ebastabiilsed ning nende toetusprotsendid kõiguvad.

«See näitab üsna ilmekalt, et kodanike jaoks puudub nendel erakondadel piisavalt selge nägu ning parteimaastiku korrastamine erakondade ühinemise näol oleks hädavajalik,» leidis Hämmal, pidades silmas eelkõige Res Publicat, kellel on õnnestunud kolme toetusprotsendi pealt kuue protsendi peale tõusta, veebruaris seitsme protsendi valijate toetuse pälvinud sotse ja mõneti ka Isamaaliitu nende veebruarikuise seitsme toetusprotsendiga.

«Praegu tundub toetus neile erakondadele olevat liiga juhuslik. Tõusud ja langused ei kajasta mingeid põhimõttelisi muutusi, vaid on tingitud üsna juhuslikest teguritest,» rääkis Hämmal.

Res Publica esimees Taavi Veskimägi pakub tänase Postimehe arvamusküljel välja, et riigikogu valimiste eel peaksid omavahel tihedamat koostööd tegema just Res Publica, Isamaaliit ja sotsid.

Hämmal juhtis tähelepanu viimase nelja kuu ohutrendile, mille kohaselt on tõusnud nende kuni 35aastaste inimeste osakaal, kes ei oska oma poliitilist eelistust määrata. Veebruaris oli neid 40 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing