Eesti suurendab toetust ÜRO hädaabile

10. märts 2006, 10:48

Eesti panustas esimese riigina uuendatud ÜRO hädaabi fondi 24 000 USA dollarit ehk 315 000 krooni ning sel aastal on kavas toetust suurendada.

Eesti suursaadik ÜROs Tiina Intelmann ütles, et Eesti on juba 1998 aastast toetanud ÜRO humanitaarabi alast tegevust iga-aastaste vabatahtlike rahaliste annetuste kaudu.

„Toetus ÜRO humanitaarkriiside ohvritele on Eesti jaoks nii südametunnistuse kui rahvusvahelise solidaarsuse küsimus,” rõhutas Intelmann.

Neljapäeval toimus New Yorgis uuendatud ÜRO hädaabi keskfondi CERF (Central Emergency Response Fund) avaüritus, millest võtsid osa ka ÜRO peasekretär Kofi Annan, ÜRO humanitaarasjade koordinatsiooni büroo (OCHA) juht Jan Egeland ning välis- ja arenguabi ministrid, teatas välisministeerium.

CERF on ÜRO humanitaarasjade koordinatsiooni büroo poolt hallatav kriisifond, kust humanitaarkriisides tegutsevad ÜRO allorganisatsioonid, programmid ja agentuurid saavad kriisi tekkimisel koheseks tegutsemiseks finantsvahendeid. Uuenenud CERFi eesmärgiks on suurendada ÜRO valmisolekut reageerida senisest veelgi kiiremini ja võrdsemas mahus kõikide katastroofide puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing