Euroopa börsid: investorid muretsevad intresside pärast

10. märts 2006, 13:06

Aktsiaturgudel on hakatud viimasel ajal rohkem rääkida intresside tõusust ja nende mõjust ettevõtete majandustulemustele.

„Mure intressimäärade pärast liigutab turge. Kardetakse, et keskpangad võivad intresse tõsta nii kiiresti nagu nad mõned aastad tagasi neid langetasid,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Banca Ifigest SpA fondivalitseja Niccolo Pini.

New Yorgi keskpanga president jättis eile turgudele mulje, et USA keskpank võib intresside tõstmisega veelgi edasi minna. Pankuri sõnul on vaja intresse tõsta veel pikemaajaliste valitsuse võlakirjade pärast.

Välisinvestorite huvi USA valitsuse väärtpaberite vastu on hoidnud pikaajaliste võlakirjade intressid madalad.

USA baasintressimäär on tõusnud alates 2004. aasta suvest 1%lt 4,75%ni.

IT-firmad on mõnevõrra järele andnud, kuna kardetakse et kallinev laenuraha vähendab nõudlust ettevõtete toodete järgi. Ericssoni aktsia on taandunud 1,1%, tasemeni 27 Rootsi krooni. Euroopa suurim IT-teenusepakkuja Cap Gemini SA on libisenud alla samuti 1,1%, liikudes 42,37 eurol.

Morgan Stanly on allapoole toonud kaevandusfirma Anglo American aktsiat, öeldes et kasumi väljavaadet arvestades on aktsia kallis ja investorid võiks oma positsioone antud investeeringus vähendada.

Anglo American aktsia on taandunud 2,1% ja liigub 1931 pennil.
Veidi on see morjendanud kogu sektorit.

Prantuse ajaleht Nouvel Observateur kirjutas tundmatule allikale tuginedes, et maailma suurim finantsteenuste pakkuja Citigroup võib teha pakkumise Prantsuse pangale Societe Generale.

Võimalik ülevõetav on oma hinnale lisanud 1,9%, liikudes 116,7 eurol.

Euroopa börsid on seisnud täna sammunud aga üldjoontes paigal. Intressitundlikum IT-sektor on järele andnud 0,6%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing