PM: Kinnisvarabuumis lähevad kaubaks ka tunnelkorterid

10. märts 2006, 07:43

Kinnisvarapaanika tähe all lähevad kaubaks ka äärmiselt imelike planeeringutega ja minimaalsete ruutmeetritega elamispinnad.

Kuidas muidu seletada asjaolu, et ära ostetakse ka sellised korterid, mille põhiplaan meenutab pigem tunnelit või koridori, kirjutab Postimees.

Nõukogudeaegsed paljukirutud väikesed ühetoalised on uute korterite kõrval päris ruumikad ja mis peamine – võrdlemisi ruudukujulise toa ja eraldi köögiga, kuhu on võimalik paigutada ka mööblit.

Enamasti eelistatakse osta uude majja kortereid põhjusel, et neis on uued ja korralikud kommunikatsioonisüsteemid, suured ja tuulekindlad pakettaknad ning kasutatud tänapäevaseid ehitusmaterjale.

Et kinnisvaramaaklerite ja -analüütikute väitel on just praegu õige aeg investeerimiseks, jääb paljude inimeste silmis korteri planeering tagaplaanile.

Kinnisvarabüroo Uus Maa turundusjuht Tiina Shein ütleb, et uude majja soovivad ühetoalisi kortereid peamiselt üliõpilased ja ka need noored inimesed, kes pole veel pereplaane pidama hakanud.

Ühetoalise korteri ostmiseks kulub umbes miljon krooni. Et laenamine on praegu soodne, pole tagasimaksmisega ilmselt kiire. Laenates pangalt miljon krooni kahekümneks aastaks, intressiga 3,38 protsenti, tuleb iga kuu pangale tagasi maksta 5738 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing