Börsiülevaade: välisinvestorite arv on veidi kahanenud

10. märts 2006, 10:18

Alates 4. oktoobrist 2005. saavutatud rekordilisest väärtusest on Tallinna börsi indeks OMXT kaotanud oma väärtusest 7,1%.

Proovisin Tallinna börsi statistikast järele vaadata, kas languse on põhjustanud välisinvestorid, kes siit raha välja viivad. Mõnedes börsiettevõtetes on tõesti nende osakaal langenud, kuid mitte eriti märkimisväärselt.

Põhinimekirjas noteeritud aktsiatest on kõige enam viie kuuga (2005. aasta oktoobrist 2006. aasta märtsini) välisomanike osakaal langenud Baltikas - kokku 9,02% ehk 525tuhande aktsia võrra.

Baltika puhul võib rolli mängida BRFi väljumine firmast möödunud aasta septembris, mis investorite struktuuri korralikult segi paiskas. Näiteks võrreldes detsembriga on välisinvestorite arv Baltikas praeguseks mõnevõrra isegi kasvanud.

Kõige enam on välisinvestorite osakaal viie kuuga kasvanud Tallinkis 38,2%lt 43,4%ni.

Osakaalu suurenemine peitub Tallinki börsiletulekus, kus vanad investorid aktsiaid müüsid ja uusi aktsiaid juurde emiteeriti.

Käesoleva aasta kahe kuuga on välisinvestorite osakaal laevanduskontsernis 0,2% langenud.

Tallinna Vees on välisinvestorite netopositsioon kasvanud 262tuhande aktsia võrra, suurendes välisraha osakaalu veefirmas 1,3% võrra.

Välisinvestorite arv on viie kuuga väga vähe muutunud Normas ja Tallinna Kaubamajas. Vastavalt 13,2 ja 5,4tuhande võrra.

Veidi (40,7tuhande aktsia võrra) on välisinvestorite osakaal langenud Merko Ehituses.

Mõõdukaks võib pidada investorite osakaalu langust Starmani ja Harju Elektris, kus välisinvestorite positsioon on vähenenud vastavalt 143,6 ja 122,6tuhade aktsia võrra.

Arvesse ei maksa võtta Eesti Telekomi, kus TeliaSonera oma osalust (vähemalt praegusel hinnatasemel) on nõus suurendama.

Kokkuvõttes võib tõdeda, et suurt välisraha väljavoolu pole Tallinna börsil siiani olnud täheldada ja aktsiate nõrkust päris selle kaela ajada ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing