EPL: Kinnistamata majade müügi keeld võib kaduda

13. märts 2006, 07:14

Keskerakonna soov tühistada seadusesäte, mis ei luba alates 1. märtsist müüa kinnistamata maju ja kortereid, ajas võimuliidu Riigikogu hääletusel lõhki.

Keskfraktsiooni ettepanek pikendada kinnistusraamatusse kandmata ehitiste käivet 2006. aasta 1. juulini kogus läinud nädalal 28 poolt- ja 26 vastuhäält. Tundlikul hääletusel jagunes täpselt pooleks ka Reformierakond, kirjutab Eesti Päevaleht.

Seitse reformierakondlast toetasid Keskerakonna parandust, minnes nii risti vastu justiitsminister Rein Langi taotlusele ja valitsuse hiljutise otsusele. Seitse reformierakondlast olid koos Res Publicaga seda meelt, et neljandat korda ei tohi kinnistamiskeelu tähtaega enam edasi lükata.

Muudatuse läbimineku järel võttis õiguskomisjon aja maha, katkestades asjaõigusseaduse rakendamisseaduse eelnõu teise lugemise. Keskerakond põhjendas oma sammu sellega, et lõpule on viimata umbes 20 000 erastamis- ja ostueesõigusega seotud tehingut ning kinnistamata 25 000 korteriomandit.

Justiitsministeeriumi kinnitusel on tegu valeandmetega. Langi sõnul on praegu vaid üksikud ehitised vallasasjadena kirjas. Kindlasti on see probleem Tallinnas omanikele tagastatud majade puhul.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing