TTÜ sõlmib koostööleppe Jordaania põlevkivi investeeringute korporatsiooniga

Gert D. Hankewitz 13. märts 2006, 13:36

Täna allkirjastab Tallinna Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje koostöö kokkuleppe Jordaania International Corporation for Oil Shale Investments esindajatega.

Sõlmitavas koostöölepingus kavandatakse põhitegevustena Ammanis loodavas kolledžis kütuste keemia ja tehnoloogia ja teiste tehnikaalade õppekavade avamine, teadus-arendusüksuse loomine põlevkivitehnoloogiate arenduseks, vajalikke uurimistöid põlevkivi valdkonnas ning täiendkoolitust tehnikaaladel.

Koostööprojekti ühe eestvedaja, Tallinna Tehnikaülikooli põlevkivi instituudi direktori kt Jüri Soone sõnul on Jordaania poole huvi koostööks Tallinna Tehnikaülikooliga suur. Seda eelkõige eesmärgiga, et kavandatav Jordaania põlevkivide kasutuselevõtt tugineks algusest peale meie ülikooli maailmas kõrgelt hinnatavale teadus- ja õppekogemusele põlevkivitööstuse arendamisega seotud tehnikavaldkondades. Jordaania põlevkivi ressurss on suuruselt neljas maailmas, lisas Soone.

Uudisteportaali ETV24 andmetel otsivad Jordaania poole esindajad võimalusi investeerida põlevkivitööstusse kõikjal maailmas. Jordaania põlevkivitööstuse arendamisse kavatsetakse paigutada 10 miljardit dollarit, puudu on veel tootmiskogemusega partnereid. Kuna Eesti põlevkivitööstust peetakse üheks parimaks maailmas, tuldigi sellega tutvuma ja koostöövõimalusi uurima.

Saudi Araabia naaberriigi Jordaania põlevkivivarud on maailma ühed suuremad. Eesti põlevkivitööstusse saudid investeerida ei kavatse, kuna see on nende jaoks liiga väike.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing