EPL: Vene firma keelitas müüma raudteed riigile

13. märts 2006, 07:11

BRSi nõukogu esimehe kinnitusel keelitas Vene suurfirma Severstaltransi juht teda teisipäeval Eesti Raudtee aktsiaid Eesti riigile tagasi müüma.

“Ta ütles, et riik on ainuke potentsiaalne ostja ja me peaksime riigi pakkumise vastu võtma,” ütles Burkhardt Eesti Päevalehele nädalavahetusel. Baltic Rail Service’i (BRS) nõukogu esimehe Edward Burkhardti sõnul vastas ta Severstaltransi juhile Andrei Filatovile, et riik pakub liiga madalat hinda.

“Filatov aga tegi selgeks, et BRS lõpetab pankrotiga, kui püüab ühtaegu majandada Eesti Raudteed ning võidelda riigi vastu,” sõnas Burkhardt. “Ütlesin, et oleme valmis selle riski võtma, kaitstes oma õigusi rahvusvahelises arbitraažis või kohtutes.”

BRS on riigilt küsinud 66 protsendi Eesti Raudtee aktsiate eest 2,5–2,6 miljardit, riik on valmis välja käima 2,1–2,2 miljardit krooni. Praegusel hetkel on BRS-i ja riigi vahelised läbirääkimised katkenud.

Kuna puudus võimalus küsida Andrei Filatovi kommentaari, küsis Eesti Päevaleht arvamust majandusministeeriumilt, kelle sisulise “advokaadina” Filatov Burkhardti väitel käitus.

“See on lausjama, mida ta räägib,” ütles Burkhardti väidete kohta majandusministri nõunik Heido Vitsur, kes ise kohtumisel ei viibinud. “Burkhardt väitis, et tema äri läks suurepäraselt seni, kuni ametisse astus praegune Eesti valitsus, keda tema sõnul juhitakse idast. Tegelikult tegi raudtee seadusandluse juba eelmine valitsus.”

Burkhardti hinnangul on Filatov Eesti Raudtee küsimuses ühes paadis majandusminister Edgar Savisaarega. “Aga see ei üllata mind,” märkis ta.

Burkhardti sõnul on huvitav, et Severstaltransi Eesti tütarfirma Spacecom ei soovi osta BRSi osalust Eesti Raudtees. Spacecomil ei ole Burkhardti sõnul mõtet osta osalust Eesti Raudtees, vaid opereerida raudteel riigi kehtestatud kasutustasuga, mis on BRSi hinnangul praegu soodne Spacecomile, kuid mitte Eesti Raudteele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing