Leedu – Brüsseli uue ranguse esimene ohver

13. märts 2006, 08:56

Leedust saab ilmselt esimene ohver Brüsselis kujunenud uuele suhtumisele, mis nõuab eurotsooniga ühinemise reeglite täpset täitmist, kirjutab Financial Times.

Leedu keskpank plaanib sel nädalal esitada ametliku taotluse eurotsooniga liitumiseks 2007. aasta 1. jaanuaril. Seda vaatamata hoiatustele, et ilmselt lükatakse taotlus tagasi, kuna inflatsioonikriteerium on täitmata. Viimati ütles seda läinud nädalal ELi rahandusvolinik Joaquin Almunia.

Nii Euroopa komisjon kui Euroopa keskpank, mis peavad avaldama raportid 12 liikmesriigi valmisoleku kohta euroga liitumiseks, on hoiatanud, et kavatsevad rangelt jälgida kõigi kriteeriumide täitmist. Ka Euroopa liikmesriigid, kellel on lõpuks määrav sõna, on korduvalt öelnud, et reeglites järgi anda ei tohi.

Praegune range suhtumine on teravas kontrastis poliitikast kannustatud kiirustamisele eurotsooni loomisel üheksakümnendatel aastatel, mil mitmele riigile tehti liitumiseks erandeid ja Kreeka võeti vastu valeandmete põhjal, kirjutab Financial Times.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing