Bushi populaarsus langes 36 protsendini

Gert D. Hankewitz 14. märts 2006, 10:51

Kasvav rahulolematus Iraagi sõjaga on viinud USA president George W. Bushi populaarsuse uude madalseisu - värske uuringu järgi toetab teda vaid 36% ameeriklasi.

Vaid 38% vastanutest arvasid, et kolm aastat kestnud Iraagi sõjas läheb USAl hästi. 60% vastanuist leidsid, et läheb halvasti, vahendab ETV24 CNNi.

48% ameeriklastest arvasid, et demokraadid saaksid Iraagi sõja juhtimisega paremini hakkama, sellal kui 40% usaldasid rohkem vabariiklasi. 57% arvasid aga, et sõja alustamine oli viga.

Ameeriklased usaldavad demokraate rohkem ka majandust juhtima, nende ülekaal selles valdkonnas on vabariiklaste ees 15 protsendipunkti. Olulistest teemadest on vabariiklased säilitanud ülekaalu vaid terrorismivastases võitluses, kus neid toetab 45% demokraatide 41% vastu.

Bushi ebapopulaarsus avaldab mõju ka tema partei väljavaadetele sügisestel vahevalimistel, kus demokraate toetab 16% rohkem registreeritud valijaid kui vabariiklasi.
36-protsendiline toetus on Bushi ametiaja kõige kehvem tulemus, see on ühe protsendipunkti võrra madalam tema senisest rekordmadalast eelmise aasta novembris.

Uuringus küsitleti sel nädalavahetusel 1001 täiskasvanut, veaprotsent oli suuremal osal küsimustest pluss või miinus kolm protsendipunkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing