EPL: Saastekvootide ärist soovivad osa pangad

14. märts 2006, 07:23

Pangad soovivad osa saada Eestis käivitunud süsihappegaasi CO2-kvootidega kauplemise turust.

SEB Eesti Ühispank on teinud hiljaaegu keskkonnaministeeriumile avalduse kasvuhoonegaaside heitkogustega kauplemise süsteemiga liitumiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

SEB Eesti Ühispanga divisjoni direktori kt Eero Sirendi sõnul on panga roll olla vahendaja rollis ning pakkuda CO2 ostu-müügitehingu osapooltele kindlust, et tehing õnnestub. Sirendi sõnul on CO2-kvootide näol tegemist väärtpaberitega sarnase instrumendiga, mistõttu sellest ärist võib tulevikus kasvada omaette repotehingute turg.

Repotehing on väärtpaberi müük koos samaaegse lepinguga see hiljem teatud hinna eest tagasi osta. Välistatud pole tema sõnul ka olukord, kus pangad aktsepteerivad CO2-kvoote tagatisena ning eraisikud hakkavad spekulatiivselt panga kaudu heitmekvoote ostma ja müüma.

Hansapanga ettevõtete panganduse tegevdirektori Priit Perensi sõnul on Hansapank valmis osalema CO2-kvootidega kauplemisel kohe, kui kliendid seda vajavad.

Novembrist Eestis käivitunud CO2 heitkogustega kauplemise rahvusvahelises registris on praeguse seisuga registreeritud üle 130 tehingu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing