PM: Maaklerid võitlevad libakolleegide vastu

14. märts 2006, 07:59

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda soovib, et riik tõhustaks võitlust libamaaklerite vastu, kes petavad kliente ja hiilivad maksudest kõrvale.

Sellal kui seadus nõuab kinnisvara ostmisel notariaalselt kinnitatud eellepinguid, sõlmivad paljud firmad endiselt lihtkirjalikke lepinguid, mille täitmata jätmisel ei garanteeri seadus sedagi, et lepingu sõlminud inimene oma sissemakse tagasi saab, leppetrahvist rääkimata, kirjutab Postimees.

Samuti kasutavad ebaausad maaklerid kinnisvara vahendamisel mitmeid muid petuskeeme. Seega soosib praegune seadus pigem ebaausat kinnisvaravahendajat, mitte heauskset klienti.

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja juhatuse esimees Jaanus Laugus tõdes, et parim viis võidelda ebaeetiliste maakleritega oleks kehtestada maaklerile ja kinnisvarafirmale kvalifikatsiooninõuded. «Eesti kinnisvara vahendusturul peaksid tegutsema spetsialistid, kel on Eesti Maaklerite Koja atestaat,» märkis Laugus.

Kuigi seadus ei tunnista notariaalselt tõestamata eellepinguid, sõlmitakse neid pidevalt üsna palju. Kinnisvaraspetsialistide sõnul on tegemist juba vana probleemiga, mille üle on diskussioon kestnud aastaid.

Kuigi ühe võimalusena on pakutud välja varianti, et vaid atesteeritud maakleritel oleks õigus kinnitada siduvaid eellepinguid, ei ole see valitsuses ega riigikogus toetust leidnud.

Teiseks võimaluseks libamaaklerite vastu võitlemiseks oleks Lauguse sõnul maksuameti kontrollimehhanismid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing