Prantsuse tudengid barrikaadidel

14. märts 2006, 15:33

Enamus Prantsusmaa ülikoole on kaasatud protestidesse peaminister Dominique de Villepin"i uue seaduse vastu tööturu liberaliseerimiseks.

Seadus võimaldab firmadel alla 26-aastaseid töötajaid esimese kahe aasta jooksul kergemini vallandada. Seaduse eesmärk tõsta tööturu paindlikkust ning vähendada tööpuudust, mis on Prantsusmaal 9,6% ning noorte seas 22,8%.

Riigi 84 ülikoolist 63 streigivad, vahendas Bloomberg. Tudengid on lubanud proteste jätkata kuni seaduse tühistamiseni.

Nädalavahetusel antud teleintervjuus ütles de Villepin, et ei kavatse seadust tühistada. Selle asemel lubas ta lisagarantiisid, mis parandaksid juurdepääsu kutseõppele ning töötu abirahadele. President Jacques Chirac ütles täna, et toetab „täielikult ning reservatsioonideta” oma peaministri algatust noorte tööpuuduse vähendamiseks.

De Villepini algatust toetavad ka Prantsusmaa ettevõtjad, opositsioonis olevad sotsialistid on aga lubanud seaduse kui konstitutsioonivastase kohtusse kaevata.

Uus algatus on andnud tugeva löögi 2007. aasta presidendivalimistel ühe tõenäolise kandidaadi De Villepin"i populaarsusnäitajatele. Ühe kuuga on peaministri reiting langenud 11 protsendipunkti 41 protsendile, vahendab Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing