PM: Harjumaa Liinide katkised bussid on jätnud tühjalt ootama sadu reisijaid

14. märts 2006, 08:15

Iga päev külmetavad sajad inimesed asjatult bussipeatustes, sest Harjumaa Liinide bussid ei lähe hommikuti käima või purunevad teel sihtkohta jõudmata.

Postimees kirjutab ,et Harju maakonna ühistransporti korraldava MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskuse tegevdirektori Pärt Põldemaa sõnul on Harjumaa Liinidega küll pidevalt probleeme olnud, kuid märtsis on asi lõpuks täiesti kontrolli alt väljunud. «Sellist päeva enam ei olegi, kui neil mõni buss käigust ära ei jää,» nentis ta.

«Neil on lepinguline kohustus vedada, kuid on selge, et nad ei saa oma kohustusega lihtsalt hakkama,» avaldas Põldemaa pahameelt. «Oleme teinud Harjumaa Liinidele nii palju märkusi, et neist on moodustunud juba eraldi kaust, samuti oleme neid iga kuu kümnete tuhandete kroonide ulatuses trahvinud, kuid asi läheb iga päevaga aina hullemaks.»

Harjumaa Ühistranspordikeskuse statistika alusel jäi ainuüksi märtsi esimese kuue päeva jooksul ära kokku 105 veootsa, mis on peaaegu sama palju kui jaanuari jooksul kokku. «Jaanuaris oli külmade ilmadega päevi, kui neil ligi pooled bussid seisid,» nentis Põldemaa.

«Meil oleks täielik alus nendega leping lõpetada, kuid paraku pole ka kedagi teist võtta, kes teenust edasi osutaks,» kinnitas Põldemaa.

Eile pärastlõunal kella üheks olid Harjumaa Liinid keskusele teatanud juba 11 ära jäänud veootsast, mis on ühistranspordikeskuse sõitjateveo spetsialisti Kadri Krooni sõnul ühe päeva kohta üsna jahmatav kadu. «Inimesed saavad väljumata jäänud bussist teada ju alles siis, kui peatuses oodates selgub, et bussi ei tulegi,» märkis ta. «Siis nad helistavad meile ja on arusaadavatel põhjustel väga pahased.»

Harjumaa Liinide juhataja Väino Moor möönis, et tõepoolest on viimasel ajal ettevõtte bussidega tekkinud hulganisti tehnilisi probleeme. «Nii hullu olukorda pole meil tõesti kogu tegevusaja jooksul olnud,» nentis ta.

Busside väljumata jäämise põhjuseks tõi Moor tänavuse talve rasked ilmastikuolud, bussijuhtide vähesuse ja pingelise töö.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing