PM: Tartu maantee laiendus läheb kaks korda kallimaks

14. märts 2006, 08:21

Plaanide järgi sügisel valmiva Tartu maantee laienduse hinnaks tõotab kujuneda pea 220 miljonit krooni.

See on ligi kaks korda suurem summa kui see, mille eelmise aasta kevadel käis välja tollane abilinnapea Jüri Ratas, kirjutab Postimees.

Tallinna abilinnapea Olga Sõtnik põhjendas niisugust hinnatõusu tavapärase selgitusega, et nii ehitamine kui ka kõik materjalid on vahepeal oluliselt kallinenud.

«Enam venitada ei ole kuhugi, sest järgmisel aastal võib see kulu isegi 300 miljoni peale tõusta,» ütles Sõtnik.

Kui linnavalitsus on linlastele juba kord lubanud, et Tartu maantee laiendus saab sügiseks valmis ning selleks on isegi maa-aluse autoparkla rajamine ohverdatud, siis ilmselt tuleb ka riigihanke võitnud firmade pakutud summadega leppida. Alati on võimalus hange tühistada, kui hinnad kujunevad liiga kõrgeks, kuid seda teed ei ole linn seekord läinud.

Kommunaalameti juhataja Ain Valdmann tõdes, et Tartu maantee uuendamiseks ehitaja leidmise kaks riigihanget on lõppenud, vastavaks tunnistamine on tehtud ning võitjad selgunud. Et aga kõik vajalikud dokumendid pole veel vormistatud, ei saa ta edukaks tunnistatud firmade nimesid avalikustada. Kui vaidlustusi ei tule, peaks need lähema paari nädala jooksul avalikuks saama.

Valdmann ütles, et Tartu maantee uuendamine algab kohe, kui ilmad kevadisemaks muutuvad.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing