Sakala: Viljandi firma renoveerib maal korterelamuid

16. märts 2006, 07:46

Viljandi osaühing Toompuu on leidnud oma niši kinnisvaraarenduses ning asunud taastama väikestes maakohtades tühjalt seisvaid kortermaju.

Esimese käegakatsutava tulemuseni jõudis firma Järvamaal Ervita külas, kus homme avatakse uuenduskuuri läbi teinud kaheksa korteriga maja. Eellepingutega olid seitse korterit juba ehituse algul omaniku leidnud ning praeguseks on ka viimase vaba korteri müügiks suusõnaline kokkulepe, kirjutab Sakala.

'Me oleme vist esimene firma Eestis, kes julges sellise riski võtta,' arvas Toompuu juht ja omanik Kait Lukka. 'Elamupindade arendamine on tohutu äri, aga kuna Tallinn ja teised suuremad linnad on nii ahvatlevad, siis on väikesed kohad ära unustatud.'

512ruutmeetrise elamispinnaga hoone renoveerimine läks ettevõtjale maksma ligi 3,25 miljonit krooni, kuid selle eest näeb kümmekond aastat tühjana seisnud maja välja nagu uus.

Koeru vallas asuv 282 elanikuga Ervita valiti katseprojektiks seetõttu, et tegemist oli musternäitega maakohast, mis saaks areneda, kui oleks võimalik inimestele väärilisemat elukeskkonda pakkuda.

'Personalipuudus on sealkandis päris suur,' selgitas Lukka. 'Mõne kilomeetri kaugusel Koeru alevikus tegutsevad Soome osalusega ettevõtted tahavad oma töötajaskonda kuni 70 inimese võrra suurendada, aga neil pole inimestele mingit elamispinda anda.'

Toompuule on juba tulnud uusi majade pakkumisi Koeru naabervaldadest, kuid firma ei kavatse piirduda vaid Järvamaaga, sest tühjalt seisvaid korterelamuid on kogu Eesti väikeasulates küllaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing