Riigikohus ei hakanud arutama Äripäeva-Edgar Savisaare kohtuasja

16. märts 2006, 15:08

Riigikohus ei võtnud menetlusse Äripäeva kaebust Edgar Savisaarega pooleliolevas kohtuasjas, Äripäev kaalub asja andmist Euroopa Inimõiguste kohtusse.

„Peame praegu advokaadiga nõu ja kaalume, kas Euroopa Inimõiguste Kohtusse edasikaebamist,” lausus Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov.
“Siseriiklikult on nüüd joon all. Saab pöörduda Euroopa Inimõiguste kohtusse,” märkis ka Äripäeva kohtus esindav vandeadvokaat Indrek Teder advokaadibüroost Teder, Glikman Partnerid. Teder lisas samas, et Euroopa Inimõiguste Kohtusse pöördumisel peab kaebus olema mitte siseriikliku õiguse, vaid konventsiooni rikkumise pinnalt, seni oli vaidlus üles ehitatud siseriiklikule õigusele.
Eelmise aasta detsembris jättis Tallinna ringkonnakohus jõusse linnakohtu otsuse, mille kohaselt ei pea leht Savisaarele viimase nõutud miljonit krooni maksma, ent peab mõned lehes avaldatud andmed ümber lükkama.

'Me ei saa nõus olla ringkonnakohtu otsusega, mis nõuab meilt avalikkust eksitava teate avaldamist ajalehes,' põhjendas Rõtov toona riigikohtusse edasikaebamist. 'Olime ja oleme veendumusel, et toimetuse käsutuses oli piisavalt tõendeid väitmaks Edgar Savisaare majandussidemete olemasolu Leonid Apananskiga. Näiteks ei saa me olla nõus ringkonnakohtu järeldusega, et Apananski polevat kinni maksnud Savisaare isiklikke kindlustusarveid 2001. ja 2002. aasta eest, samas on aga ka asjaosalised ise seda fakti avalikult tunnistanud.'

Edgar Savisaar esitas hagi Äripäeva vastu 2003. aasta veebruaris enne Riigikogu valimisi, mil ilmus artikkel 'Kahtlane raha Savisaarele'. Artikkel kirjeldas, kuidas tollal kriminaalasjas kahtlustatav kindlustusärimees Leonid Apananski oli maksnud kinni Savisaare kindlustusarveid. Apananski oli kinni maksnud ka Savisaarele osutatud suhtekorraldusteenuse.

Savisaar välistas hagis 2003. aasta kindlustuspoliisi tasumise, kuid ei eitanud 2001. ja 2002. aasta poliiside tasumist Apananski poolt.
Savisaar leidis ka, et suhtekorralduse teenuse eest ei tasunud Apananski talle isiklikult. Savisaar leidis ka, et Apananskilt saadud raha ei saa nimetada kuritegelikuks rahaks, nagu artiklis nimetati.

Äritehingute ning eraelu salastatust ettekäändeks tuues nõudis poliitik kohtus au teotamise lõpetamist, ebaõigete andmete ümberlükkamist ja kahjutasu miljon krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing