Eesti ja Vene ministrite otsus säästab Eesti transiidifirmadele 300 mln kr

20. märts 2006, 14:56

Tänase Eesti ja Vene transpordiküsimuste ministrite kohtumise tulemusena võidavad Eesti transiidifirmad aastas 300 mln kr.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ja Vene transpordiminister Igor Levitin leidsid tänasel kohtumisel lahenduse Läti poolt pidurdatud lõunasuunalisele transiidile raudteel. Venemaa avab täiendava lõunasuunalise Eestit läbiva transiidikoridori läbi oma territooriumi, mis säästab Eesti transiidifirmadele 300 mln kr transiiditulusid.

Lisaks otsustati tänasel ministrite kohtumisel, et Venemaa ja Eesti kaasajastavad kevade jooksul kahe riigi vahelised raudteelepingud.

Ministrid arutasid tänasel kohtumisel ka koostöövõimalusi raudtee, maantee ja meretranspordi valdkonnas.

Venemaa transpordiministeerium lubas lahendada 1. aprilliks küsimused seoses välismaistele firmadele kuuluvate raudteevagunite kasutamisega Venemaa raudteel. Seni oli välismaistele, sh Eesti firmadele kuuluvate vagunite kasutamine raskendatud.

Venemaa transpordiministeerium informeeris Eestit sellest, et raudteetariife tõstetakse lähiaastail vaid neil suundadel, mis suunduvad Venemaa sadamatesse. Kahe aasta jooksul püütakse ühtlustada Venemaa raudteetariifid nii välis- kui ka Venemaa sadamatesse suunduvatel raudteedel.

Moskvas toimunud ministrite kohtumisel arutati ka küsimusi uue Narva silla väljaehitamisest ning Tartu-Pihkva laevaühenduse loomisest.

Edgar Savisaar kutsus minister Levitinit veel tänavu Eestit külastama. Kutse võeti vastu ja konkreetsed tähtajad täpsustatakse.

Kohtumisest võtsid osa ka Eesti suursaadik Moskvas Marina Kaljurand, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Nathan Tõnnisson ja ministri nõunik Heido Vitsur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing