Huvide konflikti teemat võidakse seadustes karmistada

20. märts 2006, 12:58

Justiitsministri moodustatud töögrupp soovitab muuta seadusi, mis puudutavad juriidiliste isikute juhtide huvide konflikti ning võimalikku korruptsiooni.

Töögrupp analüüsis eraõiguslike juriidiliste isikute, sh krediidiasutuste juhtide ja töötajate huvide konfliktide ja korruptsiooniohtlike suhete vältimiseks vajalikke meetmeid.

Eestis tuleb täpsustada äriühingute juhatuste ja nõukogude liikmete suhtes rakendatavat huvide konflikti ja usaldussuhte rikkumise juhtumeid karistusseadustikus, leidis töögrupp.

Ennekõike tuleks välistada, et kahjunõude esitamine kannatanu poolt oleks kriminaalmenetluse võimaluste rakendamise eelduseks. Praegu on kriminaalmenetluse alustamine keeruline, kui kannatanuks olev äriühing või selle võlausaldajad ei pane oma nõudeid maksma, teatas justiitsministeerium.

Töörühm soovitab ka suurendada finantsinspektsiooni pädevust nii krediidiasutuste juhtide seadusele vastavuse kontrollimisel, huvide konfliktide hindamisel kui järelvalve piiride osas, mida inspektsioonil on lubatud läbi viia.

Samuti võiks töörühma hinnangul kaaluda krediidiasutuste juhtide puhul teatud majanduslikke huve puudutavate andmete avalikustamise kohustust.

Justiitsministri poolt mullu oktoobris moodustatud töögrupi aruannet saab lugeda justiitsministeeriumi kodulehel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing