Res Publica eelnõu lubab kurjategijate vara konfiskeerida

20. märts 2006, 16:16

Res Publica tahab seadustada raskete narko- ja korruptsioonikuritegude toimepanijate vara konfiskeerimise.

Res Publica fraktsioon algatas täna Riigikogus karistusseadustiku muutmise eelnõu, mis annab kohtutele võimaluse rakendada raskete narko- ja korruptsioonikuritegude toimepanijate vara konfiskeerimist.

'Sellise meetodi kasutuselevõtt on oluline just raskete narko- ja korruptsioonikuritegude puhul, kus konfiskeerimine on organiseeritud kuritegevuse jaoks kardetuim mõjutusvahend,' ütles Riigikogu respublikaanist liige Ken-Marti Vaher.

Kogu vara konfiskeerimine asendaks kehtivas karistusseadustikus ette nähtud varalise karistuse, mis võib ulatuda süüdimõistetu kogu varani. Praktikas on varalisest karistusest aga vähe kasu, sest sageli kirjutavad kurjategijad oma vara variisikute nimele, teatas Res Publica.

Täna Riigikogus algatatud eelnõu võimaldab kurjategijate vara konfiskeerida ka juhul, kui see on konfiskeerimise vältimiseks antud üle kolmandatele isikutele.

Res Publica teatel on justiitsminister lubanud, et valitsus esitab oma eelnõu konfiskeerimise ulatuslikumat kasutamist takistavate probleemide lahendamiseks. Kuna seda pole enam kui poole aasta jooksul tehtud, pakkus Res Publica probleemide lahendamiseks välja oma eelnõu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing