Uuring: Eestisse reisinud sakslased tahavad siia lähiajal tagasi tulla

Gert D. Hankewitz 22. märts 2006, 11:18

Märtsis valmis EASi turismiarenduskeskuse tellimusel raport turismiteemalisest küsitlusest, kust selgus, et Eesti on sakslastele atraktiivne reisisiht.

Balti riikides käinud sakslastest peab lähemal kolmel aastal siia puhkusereisile tulekut tõenäoliseks 42%, mittekäinutest aga vaid 12%, selgus uuringust.

„Sakslasi reisib Eestisse palju, nad on majutusettevõtetes soomlaste järel teisel kohal. Oleme kogunud tagasisidet messidel ning kolm aastat tagasi küsisime sajakonna saksa reisikorraldaja arvamust, kuid esimest korda saime teada selle nii kaaluka turu üldhinnangu Balti riikidele kui puhkusepaigale,” sõnas EASi juhatuse liige Ülari Alamets.

Uuringufirma IMAS International GmbH küsitles tuhandet üle 15-aastast Saksamaa elanikku. Küsitluse järgi on Baltimaades käinud 10% sakslastest, suurem osa Balti riike külastanud vastanutest on külastanud vähemalt kahte neist. Baltimaadesse reisimine huvitab veerandit sakslastest, kusjuures üle 55aastaste seas on huvitatuid rohkem kui noorte seas. Kõik Baltimaad pakuvad võrdselt huvi.

Vastanute teadlikkus Eestist on suhteliselt madal, kuid Eesti maine on vastanute silmis pigem positiivne. Eestit kõige rohkem iseloomustavaks peeti väiteid “Eestis on huvitavad ajaveetmisvõimalused ja vaatamisväärsused” ning “Saksamaa turistid on Eestis teretulnud”. Ka turvalisust ja turismiteenuste hinna-kvaliteedi suhet hinnati pigem heaks. Peamiseks probleemiks peeti turismiinfo kättesaadavust Eesti kohta. „Samas üllatas heas mõttes, et ehkki Saksamaa on kaugemal kui Skandinaavia, ei jäänudki teadlikkus skandinaavlaste omast eriti maha,” kommenteeris Alamets.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing