Üks küsimus

24. märts 2006, 00:00

Hindaksin neid võimalusi suhteliselt headeks - praegu ehitatakse palju, finantseerimine on väga heal tasemel ja hästi paigas.

Eluasemelaenu võtmise tehingu või protsessi on läbi teinud paljud ning seega pole selles midagi tundmatut. Laenuvõimalused on mugavad, kiired ja kulgevad ladusalt. Küsimus seisneb üksnes valikutes - kusagile kesklinna piirkonda praeguste kinnisvarahindade juures noor pere ilmselt elamist ei soeta, selles osas tuleb lihtsalt mingile kompromissile jõuda.

Hinnad on üpriski kõrged, aga sinna pole midagi parata.

Ei ole sel alal küll väga pädev, kuna igapäevaselt kinnisvaraturgu pole jälginud.

Küll aga olen märganud, et praegu ehitatakse palju ja ostetakse samuti - nii et võimatu ei ole see kindlasti. Eks võimalused sõltuvad kindlasti konkreetsest noorest perest, mõnel perel on materiaalseid vahendeid rohkem, teisel vähem. Kinnisvara hinnad on aga inimeste reaalse sissetulekuga võrreldes minu arvates küll äärmiselt kõrged ja ka väga kiirelt tõusnud.

Kas võetud laenukoormus peredele ka jõukohaseks osutub, see hakkab ilmselt selguma alles mõne aasta pärast.

Arvan, et ega need võimalused kuigi kerged küll ei ole. Kinnisvarahinnad on praegu ikkagi väga kõrged, eriti kui palkasid silmas pidada.

Tõsi, laenutingimused on muutunud üha leebemaks, aga ikkagi on kõige suurem võimalus eluasemelaenu saada neil, kellel on olemas ka korralik töökoht ja keskmisest tunduvalt suurem sissetulek. Seega võib öelda, et kõik on ikkagi kinni rahas ja igaühe materiaalsetes võimalustes. Ja kui juba maja hakatakse ostma, siis tahetakse enamasti ikkagi midagi korralikku ja vastupidavat, mitte päris hurtsikut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing