Pärnu PM: Wendre plaanib avada Vändras uue tehase

23. märts 2006, 08:05

Mullu sügise hakul Pärnus esindusliku tootmishoone käiku lasknud AS Wendre kavatseb nüüdisajastada tootmist kodualevis Vändraski.

Eeskätt soovib ettevõtte juhtkond parandada Vändras kesiseid töötingimusi ning avada suve lõpuks sidusettevõtte AS Wenfomi juures uut tüüpi tootmise – poroloonitehase, kirjutab Pärnu Postimees.

Wenfom on Wendre ja Euro-foam GmbH kahasse loodud ettevõte, mille tegevusala on poroloondetailide lõikamine ja töötlemine.

Wendre juhatuse esimees ja tegevjuht Vahur Roosaar märkis, et kuigi algul oli plaanis tuua teki- ning padjatootmine suhteliselt kiiresti Vändrast Pärnusse ja jätkata Vändras põhiliselt poroloontoodete, madratsite ja muude artiklitega, on pilt veel teistsugune.

Suure nõudluse tõttu ei suuda Pärnu tehas kõiki teki- ja padjatellimusi täita, mistõttu Vändrasse on jäänud nendegi tootmine. Eesmärk on siiski nii Pärnu kui ka Vändra tootmisüksuste spetsialiseerumine oma valdkonnale.

'Ka täna me kasutame väga palju porolooni ja ostame seda sisse eri riikidest Euroopas. Poroloonitehas annaks meile võimaluse osa porolooni ise toota. Samuti kavatseme porolooni lõikamise mahtusid suurendada,' selgitas Roosaar.

Poroloonitehas on kavas käiku lasta suve lõpul, investeeringu suurus on paarikümne miljoni krooni ligi ja töötajaid tahetakse juurde palgata paarkümmend.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing