Tallinn-Tartu-Luhamaa maantee on jätkuvalt valitsuse prioriteet

23. märts 2006, 10:56

Valitsus kinnitas oma tänasel istungil, et Tallinn-Tartu-Luhamaa maantee ehitamine on jätkuvalt üks prioriteetsetest tegevustest.

Samas teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo, et valitsus ei pidanud võimalikuks toetada sotsiaaldemokraatliku erakonna sellesisulist Riigikogu otsuse eelnõud.

Valitsus tegi rahandusministrile ülesandeks esitada ettepanekud Tallinn–Tartu–Luhamaa maantee väljaehitamise rahastamise kohta Teehoiukava aastateks 2006-2009 raames.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon on esitanud Riigikogu otsuse eelnõu, mille eesmärgiks on kiirendada Tallinn–Tartu–Luhamaa maantee ehitamist.

Eelnõus sätestatakse Tallinna ja Tartu vahel esimese klassi maantee ehitamise tähtajad järgmiselt:

- Vaida–Mäo lõik koos Mäo liiklussõlmega aastaks 2010;
- Mäo–Tartu lõik aastaks 2015;
- Tartu ümbersõit aastaks 2010.

Samuti sätestatakse eelnõus valitsuse kohustus esitada hiljemalt 1. septembriks 2006. a Riigikogule Tallinn–Tartu–Luhamaa maantee ehitamise tegevuskava, näidates ära ehituse eeldatava maksumuse ja finantseerimise allikad, vajadusel koos otsusega stabiliseerimisreservi vahendite kasutuselevõtmiseks.

Eelnõu esitaja märgib, et viimastel kuudel on nimetatud maantee kiire väljaehitamise vajadust tunnistanud suuremad parlamendierakonnad ja see võiks olla lähtepunktiks senise tee-ehituse praktika muutmisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing