Sakala: Ametite maja võib oodata kadumine

24. märts 2006, 07:37

Viljandi maavalitsus soovib vabaneda Vabaduse platsi ääres asuvast endisest parteimajast, ning üks reaalsemaid lahendusi on hoone lammutamine.

Viimased kümmekond aastat ametite majaks kutsutav hoone ehitati 1970. aastate lõpul Eesti Kommunistliku Partei Viljandi Rajoonikomitee hooneks. Täna kuulub sellest ligi veerand SEB Eesti Ühispangale. Ülejäänud kolmveerand on riigi omanduses ja selle osa haldamiskohustus lasub maavalitsusel, kirjutab Sakala.

Maavanem Kalle Küttis rääkis, et maja aknad tuleks vahetada ja tarvis oleks teha veel teisigi põhjalikke renoveerimistöid. See käib maavalitsusele üle jõu, kuigi hoones asuvaid kontoriruume rendib mitu riigiasutust ja eraettevõtet. Maavalitsuse allasutusi sinna jäänud pole.

'Minu kindel soov on majast lahti saada,' sõnas Küttis. 'Üks võimalus oleks see lihtsalt mõnele ettevõtjale maha müüa. Nii tekiks aga risk, et sinna tuleb mingi kaubamaja, ja see poleks asukohta arvestades eriti sobiv lahendus. Lammutamise mõtet pean ma päris heaks, kuid meie ise ei leia ilmselt selle elluviimiseks raha.'

Juhul kui Ühispangaga õnnestub kokkuleppele jõuda, näeb Küttis võimalust anda hoone munitsipaalomandisse ja see tähendaks, et edaspidiseid otsuseid hakkaks langetama Viljandi linnavalitsus.

Linnapea Peep Arule on lammutamise mõte sümpaatne, kuid enne edasiste sammude astumist on tema sõnul oluline teada saada, mida arvavad linlased. Ta tunnistas, et hoone kaotamise kasuks räägib tõik, et enne Teist maailmasõda asus selles kohas Vabadussõja mälestussammas, mille taastamist on osa viljandlasi vajalikuks pidanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing