PM: Eesti nõuab Leedu teemaksu tühistamist

24. märts 2006, 07:03

Eesti võimud ja autovedajad püüavad saavutada Leedu teemaksu tühistamist, kuigi lõunanaabrid on seni kõik sellesisulised nõuded edukalt tõrjunud.

Leedu nõuab nii suurtelt veoautodelt ja liinibussidelt kui ka väikestelt kaubikutelt teemaksu, kui veok liigub mõnel kiirteel, kirjutab Postimees.

Eesti võimud ja autofirmad protestivad maksu vastu põhjusel, et Leedu kohtleb Eesti ja teistegi euroliidu riikide firmasid ebavõrdselt, sest osalt vedajatelt nad teemaksu ei nõua. Leedu maanteemaksust on priid Venemaa, Ukraina ja Moldova, aga ka Rumeenia firmad.

'Meie kaebus on ka Euroopa Komisjoni menetluses ja minu teada on see põhjendatuks loetud,' ütles Eesti Rahvusvaheliste Vedajate Assotsiatsiooni peasekretär Toivo Kuldkepp. 'Leedukad on ikka väga õhku täis ja lubasid neid, kes lõivu ei maksa, trahvima hakata.'

Kuldkepp märkis, et tema andmeil püüab osa Eesti ettevõtjaid teemaksu tasumist vältida.

Maks oli üheks jutupunktiks ka eile Tallinnas kolme Balti riigi transpordiekspertide kohtumisel.

Kohtumisel osalenud autovedajate assotsiatsiooni osakonnajuhataja Ermo Perolainen ütles, et leedukad oma teemaksu nõudmisest taganeda ei kavatse. «Nad ütlevad, et on alustanud kahepoolsete lepingute muutmist riikidega, kellelt nad praegu teemaksu ei nõua,» ütles Perolainen.

Samas kehtib Balti ja Beneluxi riikide leping, mis keelab ühepoolse maksustamise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing