PM: Haisus vaevlevate viimsilaste appihüüd jõuab valitsusse

24. märts 2006, 07:12

Viimsi valla elanikud loodavad koguda vähemalt tuhat allkirja protestikirjale, milles nõuavad elukeskkonna kaitseks seirejaamu ja kiiremat tegutsemist.

Kiri jõuab valitsuse ja parlamendi postkasti aprilli algul, kirjutab Postimees.
Vallaelanike meelepaha on paisunud viimase piirini, sest Muuga sadamast leviv söetolm ning naftahais on poole aasta jooksul muutunud väljakannatamatuks.

Ürituse üks algatajaid, Randvere külavanem Madis Kaasik möönis, et kuigi saastamisest on juttu olnud kaua, pole keegi suutnud inimestele selgeks teha, kes ikkagi nende õhku rikub.

'Hais tuleb idatuulega otse üle lahe Randverre, aga Muuga külas on asi palju hullem,' kirjeldas Kaasik. 'Kannatavad ka Metsakasti ja Tammneeme külade elanikud, hais on jõudnud välja isegi Kelvingi külasse.'

Kaasiku sõnul on paljud vallaelanikud saatnud kirju nii keskkonnaministeeriumisse kui ka -teenistusse, sest pidev helistamine viimase valvenumbrile pole tulemusi andnud.

'Tuleb pöörduda valitsuse ja parlamendi poole, muu enam ei aita,' tõdes Kaasik. «Viimsisse on automaatseid seirejaamu vaja, sest kunagi ei tea, mis ja millal Muuga poolt tulla võib. Kui helistame valvetelefonile ja inspektorite auto ükskord välja sõidab, on hais ammu läinud.»

Kelvingi külavanem Ants-Hembo Lindemann ütles, et Kelvingi inimesed püüavad allkirjade kogumisel eeskätt aidata Randvere ja Muuga küla elanikke. 'Me ei vaata ainult oma kapsasupi kausi alla,' märkis Lindemann. 'Kõik külavanemad koguvad neid ja poodidesse on ka lehed välja pandud. Põhiseaduse alusel on meil õigus elada värskes ja saastevabas õhus.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing