Pärnu PM: Rüütli tänava majaomanikud mässavad dekoratiivmuuli vastu

24. märts 2006, 07:32

Pärnus Rüütli tänaval äri ajav Enn Paut algatas allkirjade kogumise kampaania samale tänavale rajatava dekoratiivse muuli vastu.

Allkirjade kogumise kampaania kõrval koostas Paut kolmeleheküljelise pöördumise linnavalitsusele. Pärast selgitustööd nõustus manifestile peale Paudi oma allkirja andma kolm mõjukat Rüütli tänava majade omanikku: Viktor ja Sven Feofanov ning Pavel Zubtšenko, kirjutab Pärnu Postimees.

Trumpäss Paudi käes on ASi Pärnu Vesi arendusjuhi Mati Juursalu kiri Paudile, kus Juursalu teatab, et eeldatavasti alustab Pärnu Vesi aastal 2008 või 2009 Rüütli tänava torustike rekonstrueerimisega. See tähendab, et tänavakate tuleb pea täies ulatuses lahti võtta.

Pärnu abilinnapea Raul Sarandi ei näe selles, et üht tänavat tuleb mõne aasta jooksul kaks korda rekonstrueerida, suurt probleemi. Vähemalt mitte nii suurt, et sellepärast ehitusega viivitada. Tema sõnutsi on juba kümmekond aastat räägitud, et ärme tee Rüütli tänaval midagi, sest kohe-kohe hakatakse seal torusid vahetama. Nüüd on mõõt täis ja peatänav tehakse korda.

Paudi arusaamise järgi liiguvad asjad peatänaval väheke vales suunas. Tema hinnangul on linnavalitsus tänava kunstilise kujundamise tuhinas jätnud tähelepanuta asjaolu, et selle põhifunktsioon peaks olema 'inimeste ja ka teenindava transpordi optimaalsema liiklemise võimaldamine'.

Muuli rajamine aga muutvat tänava jalakäijatele kaks meetrit ning sõidukitele ligi neli meetrit kitsamaks. Seega jäävad hommikuti poodidele kaupa toovad masinad senisest veel rohkem inimestele jalgu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing