Algavad koolitused uuest tollideklaratsioonide töötlemise süsteemist

29. märts 2006, 16:03

Maksu- ja tolliamet alustab klientide koolitamist uue veebipõhise tollideklaratsioonide töötlemise süsteemiga COMPLEX töötamiseks.

COMPLEX võetakse kasutusele käesoleva aasta 1. maist.

Seoses uue süsteemi rakendumisega, on kõikidel klientidel võimalik osaleda infosüsteemi kasutamise koolitustel.

Koolitusel osalemiseks palume end eelnevalt registreerida sobivas maksu- ja tollikeskuses, informatsiooni koolituste toimumise aja ja eelregistreerimise kohta saab <#Maksu- ja tolliameti kodulehelt>>=http://www.emta.ee >

Alates 1. maist vahetub tollideklaratsioonide elektroonse töötlemise süsteem ASYCUDA uue süsteemi COMPLEX vastu. Tegemist on kliendi jaoks olulise lihtsustusega, mille lõppeesmärgiks on jõuda aastaks 2008 täielikult elektroonse tollimiseni.

Complex tagab seadusandluse ühetaolise rakendamise kõikides liikmesriikides, parandab tollitöö kvaliteeti, pakub klientidele kiiret ning mugavat tollideklaratsiooni esitamise võimalust, vähendab tollivormistuse läbiviimisega seotud kulutusi nii ettevõtetele kui riigile ning lihtsustab elektroonilise tollimise kasutamist.

Uue süsteemi kasutuselevõtmisega alustab maksuhaldur tollideklaratsioonide esitamisel paberivaba süsteemi juurutamist.

COMPLEX on veebipõhine süsteem, mida saab tasuta kasutada igast arvutist, millel on ligipääs internetile.

Vajaduse uue süsteemi kasutusele võtmiseks tingis Euroopa Liidu nõue rakendada kõikides liikmesriikides hiljemalt alates 1. jaanuarist 2007 uusi tollideklaratsiooni täitmise nõudeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing