Eksbiitlid ja Apple kaklevad õunakujulise logo kasutamise pärast

29. märts 2006, 12:07

Kaks legendaarset kompaniid Apple Corp ning Apple Computer on täna Londoni kohtus õunakujulise logo kasutamisõiguse pärast, teatab Associated Press.

Apple Corps Ltd, mis salvestas legendaarse ansambli Beatles plaate, hoolitseb nende muusikalise pärandi eest ning esindab ansambli liikmete äriasju, süüdistab arvutitootjat Apple Computer 1991. aastal saavutatud kokkuleppe rikkumises sellega, et sisenes arvutipoe iTunes asutamisega muusikaärisse.

Mõlemad õunad saavutasid pärast aastaid kestnud vaidlusi kaubamärg kasutamise pärast 1991. aastal kokkuleppe, et kumbki ei tegutse teineteise tegutsemisvaldkonnas.

Apple Corps on asutatud 1998. aastal ning selle omanikeks on eksbiitlid Paul McCartney ning Ringo Starr, John Lennoni lesk ning George Harrisoni pärand.

Arvutifirma logo kujutab endast ära hammustatud tükiga õuna joonistust, aga plaadifirma logo on ilusa rohelise õuna kujutis.

Arvutifirma Apple poolt loodudu muusikapood iTunes alustas USAs 2003. aasta aprillis ning sealt on võimalik alla laadida muusikat hinnaga 99 USA senti pala. Biitlite muusikat alla laadimiseks neil litsentsi ei ole. Päevas laaditakse alla umbes kolm miljonit muusikapala.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing