Pärnu PM: Linnapea uurib Sõpruse taastusravikeskuse juhtimisvigu

29. märts 2006, 08:23

Pärnu linnapea Mart Viisitamm lubas selle nädala jooksul otsustada, kas taastusravikeskuse Sõprus juhtimisvigade uurimiseks tehakse avaldus politseile.

Pühapäeval allkirjastas vannutatud audiitor Sirje Kõrgmaa raporti Pärnu linnale kuuluvas ettevõttes tehtud erikontrolli tulemuste kohta. Eelmise aasta lõpu seisuga ületasid Sõpruse lühiajalised kohustused tunduvalt firma käibevarasid, mis tähendab, et ettevõte pole võimeline oma võlausaldajatele maksma, kirjutab Pärnu Postimees.

'Sellise seisu tekkimises on oma osa ka firma endisel juhatajal oma tegevusetusega ja ka tegutsemistega, mis ei lange kokku ei juhataja lepingus, põhikirjas ega ka äriseadustikus nõutava vajaliku hoolsuse ja parima kasuga,' kirjutas audiitor.

Keskerakondlane Viisitamm peab Sõpruse olukorra eest vastutavaks reformierakondlast, ettevõtte endist juhatajat Meeme Veissonit. Samal ajal on maksumaksjad iga kuu tuhandeid kroone maksnud ettevõtte nõukogus istunud linnapoliitikutele, kes nüüd oma rolli unustada tahaksid.

Veissoni ja mitme erakonna linnapoliitikud muutsid linnale kuuluva taastusravikeskuse lüpsilehmaks, mis võimulolijaid lisarahaga varustas.

Eelmisel aastal vahepeal isegi linnavolikogu aseesimeheks valitud Veisson osutub Kõrgmaa raporti kohaselt küündimatuks juhiks, kelle tegevus ja tegematajätmised Sõpruses makseraskusi on tekitanud. Samal ajal vastutas läinud aastal ettevõtte hea käekäigu eest kolm seltskonda linnapoliitikuid, kellele maksti firmast iga kuu kuni 8070 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing