PM: Enriko Aav: riigil jääb saamata alla 10 protsendi makse

29. märts 2006, 08:01

Maksu- ja tolliameti vastse juhi Enriko Aava hinnangul pole maksupettusi võimalik lõplikult välja juurida ja vahele võetakse eelkõige suuremaid tegijaid.

Aava sõnul on firmade maksedistsipliin paranenud väga oluliselt. „Meil on toimunud täielik suhtumise muutus, kus eelistatakse maksud ära maksta. See on viimase viie-kuue aasta muutus,” ütles Aav intervjuus Postimehele.

Aava sõnul saadakse Eestis maksudest kätte valdav enamus. „Suured ettevõtted annavad enamiku maksudest ja nemad pettustega ei riski. Väga head metoodikat meil selle jaoks ei ole. Ma arvan, et saamata jääv osa on alla kümne protsendi, aga see on minu subjektiivne seisukoht,” ütles ta.

„On olemas mingi protsent pettureid, keda on võimalik tabada, kuid saja protsendini ei jõua me ilmselt kunagi,” märkis Aav.

Tegelete suurtega ja väiksed petturid jäävad tabamata?

Mitte päris, sest me kasutame ka juhuslikku valikut ja kontrollitavad firmad ja isikud valitakse välja juhuslikult. Siis ei teki arvamust, et kui allpool kriitilist piiri toimetada, siis võib see jääda tähelepanuta.

Aava sõnul on tema eesmärk on hoida maksusaladust. „Loomulikult on alati olemas töötajate risk, sest neid tuleb usaldada ja neil ei saa infot kinni keerata. Riskid jäävad, aga me juhime neid ja ma usun, et suudame lekked ära hoida,” lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing