Savisaar: Deutsche Bahn ja Eesti riik on raudteeostus konkurendid

30. märts 2006, 15:47

Edgar Savisaar arvates on raudtee tagasiostmisest rääkides Deutsche Bahn ja Eesti riik konkurendid, teatab majandusministeerium.

Täna kohutus Savisaar Saksamaa Liitvabariigi suursaadikuga Eestis Julius Bobingeriga. Eraldi teemana tuli kõne alla Saksa raudteefirma Deutsche Bahni (DB) huvi Eesti Raudtee enamusaktsiate ostu vastu. Saksa suursaadiku sõnul kaalub DB hetkel Eesti raudteesse investeerimise võimalust ja vastav otsus langetatakse 3 kuni 4 nädala jooksul. Kui otsus on positiivne, siis võetakse Eesti poolega ühendust.

Minister Savisaare selgitas suursaadik Bobingerile Eesti riigi positsioone raudtee erastamise küsimuses ning märkis, et see tehing on ebaõnnestunud. Samuti on riigi praegune 34%-line osalus raudtee edukaks arendamiseks liiga väike. Kui Eesti Raudtee enamusaktsiate valdaja osaühing Baltic Rail Services (BRS) pani oma osaluse müüki, siis teatas valitsus oma huvist kõnealused aktsiad tagasi osta ning tegi Majandus- ja Kommunikatsioonimisteeriumile (MKM) ülesandeks alustada vastavaid läbirääkimisi. Loomulikult puhkes vaidlus hinna üle ja see kestab siiani. Savisaare sõnul on ostuhuvilisi mitmeid, nende seas ka riiklikke kosilasi, nt Soome Raudtee, kes tõsi küll, on nüüdseks pigem kõrvale tõmbunud. “Kuid meie oleme endiselt ostjad. Ja nagu selgub, on Deutsche Bahn ja Eesti riik selles küsimuses konkurendid,” märkis Savisaar.

Saksa suursaadiku sõnul oligi tema visiidi üks eesmärk edastada DB sõnum Eesti poolele, kuid saatkonna ülesanne on pigem vaadelda ja vahendada informatsiooni, kui tegeleda otseste tehingutega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing