Eurodirektiiv pidurdab maaettevõtlust

30. märts 2006, 10:17

Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni teatel pidurdab maaettevõtlust eurodirektiiv, mis reguleerib põllumajandustoetusi.

Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondi toetusi reguleeriv direktiiv lubab toetada üksnes mikroettevõtteid (kuni 9 töötajaga ja kuni 30 mln. kr. käibega). Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni (EVEA) on seisukohal, et üksi mikroettevõtted ei piisavad tasakaalustatud regionaalse arengu ja linnastumise tagasipööramiseks.

„Praegune EL Nõukogu määrus saadab mikroettevõtetele selget signaali mitte palgata 10-ndat töötajat, kuna siis kaotavad nad õiguse Euroopa Liidu toetustele”, seisab EVEA pöördumises. Kuigi nimetatud probleem puudutab kõiki liikmesriike ja on eriti kahjulik maapiirkonnast tugeva väljarändega riikidele nagu Eesti, Läti, Soome, Rootsi.

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon on valitsusväline, mittetulunduslik, väike- ja keskmiste ettevõtete ning füüsilisest isikutest ettevõtjate katusorganisatsioon, mille peamiseks rolliks on VKE-de kui sotsiaalse grupi esindamine, toetamine ja kaitsmine riiklikul tasemel Eestis. EVEA asutati 1988. aastal ettevõtjate vabatahtliku ühendusena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing