Õed hakkavad osutama iseseisvat õendusabi

30. märts 2006, 12:57

Valitsus kiitis heaks tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise, mis võimaldab perearstide juures tegutsevatel õdedel osutada iseseisvat õendusabi.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasiku sõnul ei taha iga õde luua oma äriühingut ning nüüd tekib perearstil õigus pakkuda õendusabi läbi oma äriühingu. „See muudab tervishoiuteenused kättesaadavamaks ja seda eriti just maapiirkondades,” ütles Laasik.

Samuti tagavad seaduse muudatused parema töötervishoiuteenuse kättesaadavuse. „Sotsiaalministri poole on pöördunud väikeste maakohtade tööandjad, kes on palunud kaaluda võimalust anda perearstidele taas õigus läbi viia töötervishoiualast kontrolli,” ütles Laasik.

Juhul kui üldarstiabi osutaja soovib oma tegevust laiendada iseseisva õendusabi teenusega või töötervishoiuteenusega, tuleb neil selleks taotleda tegevusluba tervishoiuametist, kus kontrollitakse nii teenuse osutaja pädevust ja ressurssi vastava teenuse osutamiseks.

Seaduse muudatuste eesmärgiks on parandada ja täpsustada ka kiirabiteenuse tellimuse tingimusi.
Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kiirabi puudutavate muudatuste jõustumise ajaks on kavandatud 1. jaanuar 2007 ning õendusabi puudutavate muudatuste jõustumise ajaks 1. jaanuar 2008.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing