NATURA 2000 toetuse saamise kord on paigas

30. märts 2006, 14:25

NATURA 2000 võrgustiku aladel asuva põllumajandusmaa kohta toetuse saamise kord on paigas.

Toetust võib taotleda põllumajandusega tegelev füüsiline isik, juriidiline isik, seltsing ning muu isikute juriidilise isiku staatuseta ühendus, kes võtab kohustuse täita üldisi keskkonnanõudeid ja looduskaitseseadusest tulenevaid nõudeid. Toetust võib taotleda vähemalt 0,3 ha põllu kohta, mis on kantud põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse ning asub tervikuna Natura 2000 võrgustiku alal.

Saare, Hiiu, Pärnu ja Lääne maakonnas on traditsioonilisest põllumajanduslikust tootmisest ja keskkonnatingimustest tulenevalt püsirohumaad sellised, kus kasvab tavapärasest enam puid ja kadakaid. Määruses on nimetatud maakondades asuvate püsirohumaade kohta sätestatud, et kadakate ja puude liituvus võib seal olla kuni 0,5.

Toetuse taotluste vastuvõtt on kavandatud 2.-22. maini koos teiste pindalapõhiste toetustega. Toetuse määr ühe hektari kohta aastas on 502 krooni.

Määruse kohaselt kontrollib looduskaitseseadusest tulenevate nõuete täitmist Keskkonnainspektsioon, muude nõuete osas Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet. Nende põldude kohapealsel kontrollimisel, kus NATURA võrgustiku ala piir ei ole looduses tuvastatav, kaasatakse vastaval kokkuleppele Riikliku Looduskaitsekeskuse spetsialiste.

Enne taotluse esitamist peab taotleja olema veendunud, et taotlusel näidatud põld asub täielikult NATURA 2000 võrgustiku alal. Selleks soovitame asjakohast informatsiooni küsida maakonna keskkonnateenistuselt.

Määrus jõustub kolm päeva pärast Riigiteatajas avaldamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing