Börsiülevaade: Merko ja Telekomi kasumitest haihtunud miljoneid kroone

31. märts 2006, 09:51

Merko Ehituse ja Eesti Telekomi uute börsiteadete alusel on mõlema firma 2005. aasta puhaskasumid võrreldes varasemate numbritega miljoneid kroone väiksemad.

Merko Ehitus teatas eile börsile oma aktsionäride kokkutuleku teates, et firma 2005. aasta puhaskasum oli 438,6 miljonit krooni. Veel kuu aega tagasi nimetati oma kasuminumbriks 441,8 miljonit.

Tõenäoliselt kadus 3,2 miljonit krooni auditeerimise käigus, kuna veebruaris avaldatud tulemused olid auditeerimata.
Möödunud aasta aruande koostamisel muutis Merko Ehitus audiitorite soovitusel elamuarenduse kajastamise põhimõtteid, mis võiski väikse vea põhjustada.
Auditeeritud tulemused avaldab ehitusfirma börsile 7. aprillil.

Lisaks teatas ehituskontsern, et maksab möödunud aasta tulemuste põhjal dividendideks 5 krooni aktsia kohta (20% möödunud aasta puhaskasumist). Täpselt samasuure protsendi kasumist maksis ehitusfirma dividendideks ka möödunud aastal.

Täna hommikul teatas ka Eesti Telekom börsile oma auditeeritud majandustulemused.
Ka antud korral näitas kasuminumber 5 miljoni krooni võrra väiksemat numbrit, kui veebruari alguses avaldatud esialgsetes tulemustes.
1092 miljoni kroonise aastakasumi asemel tuleb Eesti Telekomi õigeks 2005. aasta kasumiks lugeda 1087 miljonit krooni.

Kahe aruande erinevus tuleb välja muude äritulude osas, mis on auditeerimise käigus langenud 5 miljoni krooni võrra. Antud kirje all kajastab telekomifirma põhivara müügist ja valuutakursside muutusest saadavat tulu ja kulu.

Mõlema firma kasumid on seega võrreldes esialgsega langenud 0,5-0,7%. Suhteliselt tähtsusetu protsendi võrra, et see tänases aktsiate liikumises peaks kajastuma.

Loo moraaliks võib öelda, et ega ilmaasjata ei peeta raamatupidamist loominguliseks tegevuseks. Mis on õige ettevõtte raamatupidaja arvates ei pruugi ole korrektne audiitori meelest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing