Nokia aktsia sai investeerimispangalt müügi-soovituse

Annika Matson 31. märts 2006, 14:04

Nokia aktsia sai investeerimispangalt ABN Amro müügi-soovituse, varem soovitasid analüütikud aktsiat hoida, vahendab Bloomberg.

Maailma suurima mobiiltelefonide tootja Nokia aktsia sai ABN Amro analüütikutelt soovituse 'müü'. Soovituse andmist põhjendati aktsia hinna viimase aja kiire tõusuga. Hinnasihiks jäi 13,6 eurot.

Nokia aktsia hind on viimase aasta jooksul kasvanud 43 protsenti ja eile tõusis aktsia hind 4,8 protsendi võrra kahe viimase aasta kõrgeimale tasemele, pärast seda, kui ettevõte tõstis mobiiltelefonide turu kasvu jooksval aastal, kirjutas ABN Amro analüütik Per Lindtorp täna klientidele.

Kiiremat kasvu oodatakse just tänu suuremale nõudlusele odavamate telefonide järele Hiinas ja Indias. Odavate telefonide nõudluse kasv aga ei too Lindtorp sõnul kasu Nokiale, mis pakub kallimaid tooteid.

Nokial on tema sõnul probleeme ka keskmise hinnaklassiga mobiiltelefonide pakkumisel ning nad ei paku hetkel hästi müüdavaid õhemaid telefone, nagu Motorola Razr. 'Nokia on trendi maha maganud,' kommenteeris Lindtorp.

Nokia aktsia oli kl 14 Helsingi börsil 2,3 protsenti miinuses ja maksis 17,08 eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing