SLÕL: 1,1 kilomeetri eest 220 miljonit krooni

03. aprill 2006, 08:19

Tartu maantee lootusetult lagunenud südalinnajupi ümberehitamine läheb Tallinnale mullu räägitud 100 miljoni krooni asemel maksma koguni 220 miljonit.

Linnavõim põhjendab hinnahüpet ehitusmaterjali kallinemisega, kirjutab SL Õhtuleht.

Tartu maantee loodetavasti sügiseks korda saav lõik Liivalaia ja Masina tänava vahel on küll vaid 1,1 kilomeetrit pikk, kuid selle ajakohastamine neelab üüratu summa – linnapea Jüri Ratta (Keskerakond) mullu nimetatud 100 miljoni asemel tervelt 220 miljonit krooni.

'Oluline kallinemine võrreldes eeldatud hinnaga on tingitud tee-ehitusmaterjali maksumuse olulisest tõusust,' väidab abilinnapea Olga Sõtnik (Keskerakond). Mööndes samas, et oma osa hinnahüppes võib olla selleski, et tee-ehitusfirmad on hindu kergitanud. 'Tõenäoliselt tõstis töö maksumust küllaltki oluliselt ka turukonjunktuur tee-ehituse alal. Viimasel ajal on teetöö maht oluliselt kasvanud, kuid tee-ehitusfirmade võimsus pole samaväärselt suurenenud.'

Sõltumatut hinnangut säärasele hinnahüppele on tee-ehitusfirmadelt raske saada, sest veel pole teada, kes Tartu maantee ehitushanke võitis. Kopli sõnul tegi Liivalaia tänava ja Torupilli otsa vahelise lõigu ehitamiseks pakkumise kolm firmat, sealt Masina tänavani küündiva jupi kohta aga neli.

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni esimees Remo Holsmer (Reformierakond) on samuti nõus, et peatänav tuleb korda teha: 'Ühes euroopalikus pealinnas peab lennujaamast sadamasse suunduv tee korras olema. Ehitushinna kahekordne kallinemine võib olla tingitud tee-ehitajate omavahelisest kokkuleppest,' arvab Holsmer sama hingetõmbega. Lisades: kuid linn võis mullu hinna ennustamisega lihtsalt eksida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing