Riik ja meediakanalid sõlmisid hädaolukorras teavitamise memorandumi

Gert D. Hankewitz 03. aprill 2006, 13:13

Riigisekretär Heiki Loot, BNS, Eesti Raadio, ETV, Kanal 2 ning TV3 allkirjastasid täna koostöömemorandumi avalikkuse hädaolukorras teavitamisest.

Memorandumi eesmärk on tugevdada ja täpsustada ametkondade ja meedia koostööd avalikkuse teavitamisel sündmustest, mis ohustavad riigi julgeolekut, inimeste elu ja tervist, kahjustavad oluliselt keskkonda või tekitavad ulatuslikku majanduslikku kahju.

'Valitsusasutuste ja meediaväljaannete seas on oluline luua ühtne arusaam hädaolukordade kajastamisest meedias ja ametkondade avalikkuse teavitamise põhimõtetest,' ütles Loot. 'Näiteks lepitakse kokku kontaktisikud konkreetsete ajakirjandusväljaannete, meediakanalite ja ametkondade juures, kes on hädaolukorras ööpäevaringselt kättesaadavad.'

Koostöömemorandum on vastastikune hea tahte avaldus, mille lähtekoht on riiklik kriisireguleerimisplaan. Kokkuleppe tekst valmis 2005. aasta jooksul valitsusasutuste ja meediakanalite esindajate ühiste arutelude käigus. Koostöömemorandum on avatud ühinemiseks kõigile Eestis tegutsevatele meediakanalitele ja -väljaannetele, kes memorandumi põhimõtteid aktsepteerivad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing