Ühendkuningriigis alustab tööd FBI-laadne agentuur

Gert D. Hankewitz 03. aprill 2006, 11:29

Ühendkuningriigis alustab esmaspäeval tööd suurte kuritegelike grupeeringute püüdmiseks loodud amet, mis sarnaneb USA föderaalsele juurdlusbüroole.

Tõsiste Organiseeritud Kuritegude Agentuur (SOCA) võtab käsile narkokaubitsejad, globaalsed pedofiilide võrgustikud ning keerukates pettustes osalejad, kirjutab Eesti Päevaleht Online. Agentuuris töötab umbes 5000 inimest.

Ühendkuningriigi peaminister Tony Blair ütles, et on aeg teha organiseeritud kuritegevusega tegelevate inimeste elu võimalikult keeruliseks.

'Tegemist ei ole 1950-l või 1980-l aastatel vohanud kuritegevusega, vaid 21. sajandi organiseeritud kuritegevusega: inimkaubandusega, organiseerunud narkogruppidega ning tõsiste pettustega,” ütles peaminister intervjuus Sky News’ile.

Agentuuril on õigus kasutada telefonide ülekuulamisel kogutud infot, jõuda kohtueelse vestluse teel ülestunnistuse abil karistusmäära alandamiseni ning kasutada keerukamaid tunnistajakaitseprogramme.

Samuti hakkab agentuur tegelema kurjategijatega, kes toovad Ida-Euroopast saareriiki naisi, keda sunnitakse töötama prostituutidena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing