Külmakahjustuste ja löökaukude likvideerimiseks kulub 70 miljonit

04. aprill 2006, 11:38

Tallinna abilinnapea Olga Sõtniku sõnul on käesoleva aastal pealinna tänavate jooksvaks ja hooajaliseks remondiks eraldatud 70 miljonit krooni.

'See on viimastel aastatel suurim rahaeraldus, mis on linnaeelarvest nn. aukude lappimisele eraldatud,' lisas Sõtnik pressile saadetud teates.

2005 aastal oli tänavate aukude lappimiseks eelarve kohaselt 44,6 miljonit krooni, millele lisandus lisaeelarvega juuli kuuks veidi üle 12 miljoni krooni.

Praegu lapitakse avariiohtlikke löökauke talvise asfaldiseguga ööpäevaringselt.
Kuna sel aastal külmus maa väga sügavalt läbi, kohati kuni 1,5 meetri sügavuseni, ei saa tänavate remontimist veel alustada,' ütles Tallinna Teede AS teehoiu direktor Sergei Kulakov.

Löökauke ja külmakahjustusi ilmneb iga päevaga järjest rohkem. Teid lõhub lume sulamisest ja vihmast tekitatud suurvesi, mis öiste miinuskraadidega külmudes löökauke tekitab.

'Kõigepealt tuleb tänavaaugud kaardistada, siis likvideerida avariiohtlikud augud ja kui ööpäevane keskmine õhutemperatuur tõuseb vähemalt pluss viie kraadini hakkavad ka asfalditehased tööle ja saab tõsise remondiga alustada,' kommenteeris Kulakov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing