Miljardär Branson saab kaabelfirma NTL suurimaks aktsionäriks

04. aprill 2006, 15:06

Virgin Mobile nõustus end müüma Suurbritannia kaabelkompaniile NTL 984,9 miljoni naela (21,6 miljardi krooni) eest.

Miljardärist ettevõtja Richard Branson, kellele kuuluval Virgin Groupile kuulub 71,2% Virgin Mobile`st, nõustus oma aktsiaid müüma maha 378 penniga tükk, kirjutab uudisteagentuur CNN. Tehingu tulemusena saab Branson ühineva firma suurimaks aktsionäriks umbes 10% aktsiapakiga kui ka NTL juhatuse liikmeks.

NTL ostab aktsiaid Bransonilt osaliselt raha ja osaliselt NTL aktsiate eest. Lisaks hakkab kaabelkompanii maksma Virgin Groupile litsentsitasu Virgini kaubamärgi kasutamise eest umbes 9 miljonit naela aastas. Kaubamärgi litsentsileping on sõlmitud kolmekümneks aastaks.

Bryan Garnier analüütik David Thomson sõnul on kaubamärgi leping NTL`ile kasulik, kuna kaabelfirma juhatusel ja klienditeenindusel on küljes halb maine.

Virgin Mobile väikeaktsionärid võivad oma aktsiaid vahetada rahaks, saades 372 penni, vahetada NTL aktsiate vastu või saada oma aktsiate eest sarnaselt Bransoniga nii aktsiaid kui raha.

Ühinemise tulemusena saab NTL hakata klientidele pakkuma neliktoodet ? mobiilteenust, fikseeritud side teenust, internetti ja kaabeltelevisiooni.

?Võttis kaua enne kui antud tehingust asja sai. Arvestades, et Virgin Mobile juhatus on selle taga, ei tohiks väikeaktsionärid pakkumisest keelduda,? ütles ING Financial Markets analüütik Damien Chew.

Ühineva ettevõtte nimeks pannakse NTL tegevjuhi Steve Burch sõnul Virgin järgneva kaheteist kuu jooksul. Eelnevalt viiakse aga läbi ühinemine väikse kaabelfirmaga Telewest. Seniks jätkab aga Virgin üsna iseseisvalt.

Virgin Mobile aktsia alustas täna Londoni börsil 384 pennil ehk 0,8% miinuses.
NTL aktsia sulgus eile Nasdaqi börsil 29,05 dollaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing