MOODY'S tõstis Ühispanga finantstegevuse reitingut

04. aprill 2006, 15:45

MOODY?S muutis Ühispanga finantstegevuse reitingu C- stabiilsest positiivseks, kõikide teiste reitingute puhul kinnitati nende stabiilne väljavaade.

Moody"se hinnangul kajastab positiivne väljavaade panga head turupositsiooni Eestis kui ka panga jätkuvalt tugevat finantsseisundit, sh paranenud krediidikvaliteedi näitajaid, tulude kasvu ja deposiitide finantseerimisbaasi säilimist, vahendas Ühispank oma pressiteates. SEB Eesti Ühispanga A1/P-1 deposiidireitingud kajastavad panga omaniku SEB AB (reiting Aa3/P-1/B) toetuse tõenäosust. Kinnitati SEB Eesti Ühispanga deposiidireitingute stabiilne väljavaade.

Panga finantstugevuse reitingu väljavaate muutmisel märkis Moody"s, et Euroopa Liiduga seotud majandus- ja finantsarengud peaksid Ühispanga edasist kasvu jätkuvalt toetama. Nagu tõendavad 2005. aasta majandustulemused, on Ühispangal vaatamata marginaalide survele jätkuvalt hea kuluefektiivsus, paranevad krediidikvaliteedi näitajad ja kasumi kasv.

Moody?s lisab, et Ühispank tegutseb arenevas majanduses, mis on tundlik välistele shokkidele ning juhib tähelepanu panga 49protsendilisele laenuportfelli kasvule möödunud aastal, eriti äri- ja elamukinnisvara laenude sektoris. Muuhulgas jälgib Moody"s täiendavalt ka laenude ja deposiitide koostise parandamise ulatust.

Ühispank tegeleb peamiselt kommertspanganduse, varahalduse ja elukindlustuse valdkonnas. Möödunud aasta 31. detsembri seisuga oli panga bilansimahuks 49,85 miljardit Eesti krooni (3,2 miljardit eurot).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing