PM: Räämas linnavara võib võileiva hinnaga müügist päästa äriühing

05. aprill 2006, 07:56

Tallinna linnavalitsus kaalub OÜ Tallinna Linnavara loomist, et firma kaudu pangalaenu toel linnale kuuluvad hooned, korterid ja kinnistud korda teha.

'Praegu müüme halvas seisus olevad korterid maha, kuid tegelikult võiksime need ise korda teha ja siis juba oluliselt kallimana müüa või välja rentida,' selgitas Tallinna abilinnapea Taavi Aas Postimehele. 'Loodav äriühing saaks objektide korda tegemiseks võtta näiteks pangast laenu ning linn anda talle päris korraliku omakapitali, mis küüniks sadadesse miljonitesse kroonidesse.'

Aasa nõunik Toomas Õispuu märkis, et linn on andnud mittetulundusühingutele ridamisi ruume vanalinnas soodsa hinnaga 8-15 krooni ruutmeeter, kuigi tegelik turuhind on seal ligi 20 korda suurem.

Ainuüksi Tallinna kesklinna valitsus on üürile andnud ligi 500 erinevat äriruumi, kokku on linnal üle tuhande äripinna.

Aasa hinnangul võiks loodavale osaühingule minna näiteks Stockmanni kaubamaja naabruses, Tartu maantee 23 asuv hoone, kus varem tegutses täiskasvanute gümnaasium. 'Linn pole leidnud raha, et seda maja korda teha, see nõuab suurt investeeringut, ilmselt üle kümne miljoni krooni,' lisas ta.

'Üks idee on Tartu maantee 23 maja korda teha ning koondada sinna mittetulundusühingud,' kinnitas ka Õispuu. 'Seejärel teha korda vanalinnas olevad pinnad ja need turuhinnaga välja rentida.'

Ühe ideena on ettevõtlust kureeriv Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli välja käinud ka selle, et neli aastat tagasi linna asutatud, kuid praeguseks eesmärgi minetanud AS Paljassaare Sadam kujundada osaühinguks Tallinna Linnavara.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing